Она што може да го промени телото и животот на една жена

323

Никој не знае како изгледаа првите градници. Во цртежите на времето на антиката жените се прикажани со лента од ткаенина или кожа која ја поддржала градата. Во средниот век, тие отстапија на тешки корсети. Ова парче облека веќе долго време го расипуваше животот на жените и здравјето. Само во деветнаесеттиот век, ја изгуби позицијата под напад на лекарите кои се залагаа за целосно отфрлање на овој тип лен. Местото на корсетот било преземено од новото нешто - градник или, како што го нарекуваат, во нашата земја, градник (од лифтот на фустанот). Најубавите дами не можат да си ја замислат својата гардероба без овој вид облека. Купување на нов ленено платно треба да донесе задоволство и радост, и за ова треба да знаете некои тајни.

Зошто ви е потребно

Жените се толку навикнати на ова нешто што не сфаќаат зошто, всушност, го носат. Функциите што ги извршува градник се неколку. Тие се сведуваат на следново:

  1. Заштита на градите. Бидејќи овој дел од телото е многу чувствителен, тој е чувствителен на стрес. На пример, брзо одење или спортување. Правилно избраниот градник поддржува гради и им овозможува на жената активно да се движи без да се чувствува непријатност.
  2. Хигиена Особено важен момент за доилки. Браната штити од нечистотија, прашина и други штетни влијанија.
  3. Корекција. Една од главните цели на ова нешто - да помогне во зачувувањето на обликот на градите. Со возраста, меките ткива губат еластичност. Потребна е редовна обука на пекторалните мускули и правилно избраната долна облека.
  4. Естетика. Кој ќе тврди дека убавиот градник помага на една жена да изгледа уверен и секси. И, се разбира, ова нешто е моќно оружје за заведување на спротивниот пол. Ретко човек може да му одолее на еротската магија на софистициран модел.

Е важно. Секој од фер секс индивидуалните гради форма. Градник кој изгледа одлично за една жена можеби не одговара на друг.

Машки изглед

Што ви се допаѓа силниот секс во женската облека? Многумина ќе бидат изненадени, но ништо не влијае врз луѓето како комбинација на скромност и искреност. Прекрасен и истовремено удобен градник е само она што нема да остави рамнодушен било кој господин.

Покрај тоа, традиционално машко внимание привлекува боја. Во корист на црвена долна облека. Второто место се зема со црни и бели бои. Во исто време, мнозинството претставници на посилниот пол даваат глас за транспарентноста на материјалот.

Главните нијанси на избор

Како човек не е тешко. Ние ги земаме предвид неговите желби и купуваме неколку модели за заведување. Но, во гардероба треба да биде место за други опции. Па, како да се направи вистинскиот избор, така што долната облека не е непотребна во плакарот?

За да купите совршен градник потребно е јасно да ја знаете вашата големина. Категорично не можете да носите тесна градник. Ова може да доведе до попречена циркулација на крвта, проблеми со грбот, главоболки и други проблеми. Прецизно избраната долна облека помага во спречување на допирање на градите, го намалува товарот на грбот и одржува здрави ткива.

Како да изберете градник? Неопходно е да се измери обемот на градите и дебелата под него. Мерења отстранети со мерна лента. Препорачливо е да го направите ова во многу тенка класика (не копче, а не минимизатор) побрза.

Внимание . Не се прикачувајте со иста големина, може да се смени. Ако тежината се движи од 3 до 5 кг, задолжително измерете ја јачината на звукот пред да го купите.

Добро познат експерт во областа на долна облека Ребека Епсан тврди дека правилно одбраниот градник може да го промени телото и животот на една жена. Проверете?

Извор: site mathilda.com.ua

google