C 6.3 C
Киев
5 октомври 2018 година

Топ 5 производи кои му штетат на забите

Сакате да имате здрави, силни и убави заби? Потоа се откажете од овие штетни производи. Имаме составена листа на храна и пијалаци, елиминирајќи ја од исхраната, можеш ...

Како да се ослободите од кеси под очите дома: 7 ефективни ...

Чанти под очите може да се појават поради многу причини. Најчести се непроспиени ноќи и несоодветна нега на кожата. Прекријте ги торбите под очите со прав или ...

7 најдобри производи за продолжување на младите

Експертите забележуваат дека младоста на жената во голема мера зависи од нивото на хормон естрогенот. Тие препорачуваат јадење храна која помага да се нормализира здравјето на хормоните ...

7 грешки што ги правите додека се грижите за сува кожа

Со возраста, дури и мрсна кожа станува сува и чувствителна. Како да се организира систем за нега на сува кожа на лицето, со цел да се зачува неговото здравје и ...

Star Manicure: Топ 10 опции за есен

Минималистичка геометрија од Блејк Жив, злато и кристали на ноктите на сестрите Хадид, млечниот гола и транспарентен лак Ема Стоун, Џенифер Гарнер - собравме ...

5 причини зошто вашата тежина не оди подалеку

Јади во право, не дозволувајте си премногу и да си играте спорт, а лупите се чинеше замрзнати во мртов центар? Ние разбираме што е проблемот. Вие претерате Најчеста причина што тежината е замрзната во еден момент - прејадување. Подесување на бран на десната страна ...

5 мрсна храна која треба да биде вклучена во исхраната дневно

Масни храни не се штетни и опасни како што мислат многу луѓе. Експертите од областа на здравата исхрана зборуваа за тоа кој од овие производи треба да се вклучи ...

Каква состојба на косата може да се каже за вашето здравје?

Сите ние сме навикнати да веруваме дека квалитетот и видот на косата зависи само од специфичниот третман на нив и надворешните фактори. Но со внимателна анализа излегува ...

5 производи кои продолжуваат млади на кожата

Соодветна и урамнотежена исхрана ќе ви помогне вашата кожа да одржува свеж и еластичен изглед што е можно подолго. Љубителите на масна, зачинета и солена храна често имаат нездраво ...

Дерматолозите посочија 5 навики кои предизвикуваат стареење на кожата

Многу претставници на прекрасната половина на човештвото прават грешки во нега на кожата. Често, тие дури и незабележливо се вкоренети во нивото на секојдневните навики, а потоа ја расипат кожата ...