C 6.3 C
Киев
5 октомври 2018 година

Тренд 2018: 8 опции за маникир со натписи на ноктите

Написи, логоа, амблеми се нов тренд кој апсолутно се заљубил во целата модната индустрија. Ноктите со отпечатоци од букви не изгледаат разлабени и модерни. На врвот на популарноста на провокативните ...

7 тајни на младоста Викторија Бекам

Таа помина долг пат од поп-ѕвезда до моден дизајнер. Многу години, Викторија Бекам експериментираше со облека, фризури, солариуми, па дури и со големина ...

Подстригнување на Боб-карит: трендови 2018

Фризурата за фризури за неколку години не остава едно од врвните места меѓу најпопуларните женски фризури. Не секоја девојка што ја сака, но ...

5 навики кои ја расипуваат кожата

Некои грешки во нега на кожата се вкоренети во нивото на навики, ја прават кожата на лицето грдо и придонесуваат за неговото стареење. Да се ​​ослободиме од овие пет навики ...

6 дневни навики кои помагаат во забрзувањето на метаболизмот

За успешно губење тежина, треба да потрошите повеќе калории отколку да добиете. И со цел да го убеди телото да го стори тоа, треба да го "забрзате" вашиот метаболизам - едноставен рецепт, но како ...

6 причини за оштетување на косата

Здравјето и убавината на косата не зависи само од нивната грижа, туку и од состојбата на телото. Често косата станува тенка и паѓа низ грешка ...

Ирина Шајк направи искрен признание

Моделот, чија бројка се смета за стандард на извонредност, раскажува за целулит. Девојката сподели дека таа не беше навистина совршена како што беше порано. Ирина Шајк има 32 години, минатата година за прв пат стана мајка ...

5 лесни начини за отстранување на 500 калории од вашата исхрана

Ако сте со прекумерна тежина, но сè уште не сте почнале да се борите, тогаш е време да одите на работа. Еве 5 едноставни начини да се отстрани целата ...

6 навики кои го отежнуваат губењето телесна тежина дури и со најефикасна диета

Диетите не се најдобриот начин за губење на тежината: бројните студии потврдуваат дека дури и најпознатите бенигни оние најверојатно ќе доведат до ...

5 модерен фризури кои не бараат стил

Дури и најбрзиот стил е потребно време, а наутро бројот се одвива за неколку секунди. Ние зедовме најмодерни фризури во 2018 година, кои заштедуваат одлично ...