C 6.3 C
Киев
5 октомври 2018 година

Именуван есенски овошје што го успорува процесот на стареење на кожата

Почетокот на есен е токму времето кога е неопходно да се користи грозје за да се извлече максимална корист од тоа за телото. Плодовите на грозје содржат многу влакна, органски ...

Како да ја пронајдете вашата сенка на црвен кармин

Тие велат дека ако се сомневате, тогаш изберете црвено. И ако се сомневате каков вид на црвено, тогаш побарајте го одговорот подолу. Црвениот кармин одамна престана да бара посебен случај. Може да биде ...

5 докажани начини на телесната тежина без диета

Не секој може да оди на диета, за многу луѓе, било која од диетите ќе биде премногу комплицирана и строга. Ако диетата ве гуми на сцената ...

Јаболко или Круша: жените со овој тип на тело се сметаат за најздравите

Истражувањата на научниците од САД завршија со пресудата дека жените со бројка "круша" се повеќе здрави и заштитени од изложеност на опасни фактори за телото, ...

Најопасни болести кои произлегуваат од тетоважи

По тетовирањето може да се развијат болести опасни за човечкиот живот, вклучувајќи и рак. Особено, дерматовенерологот Елена Ковтунова изјави за дека по аплицирањето ...

8 најдобри трендови за нокти за падот, што не треба да се пропушти

Ако сакате да останете во овој тренд, одберете една од осумте опции за есенска нокти подолу. Маникир веќе ја освои популарноста на корисниците на Instagram. Препорачливо е да не се избере ...

Овие 5 наутро навики ве спречуваат да ја изгубите тежината.

Правилното започнување на денот брзо ќе се ослободи од вишок килограми, но има неколку важни правила. Овие популарни утрински навики не само што можат да го влошат здравјето, туку и ...

6 неочекувани навики кои предизвикуваат да старееме побрзо

Спијте многу, влезете во спорт, поминете повеќе време на свеж воздух, не бидете нервозни и никогаш не спиете, не ги миете козметиката - изгледа дека сме запомнати ...

Најмодерен шминка: 6 главни трендови на есента 2018 година

Трендовите за шминка кои модните дизајнери ни ги нудат често се тешки да се применат во реалниот живот. Падот 2018 е сосема друга приказна. Свртете црвено Ако сте такви ...

Експертите ги повикаа основните навики кои предизвикуваат рано стареење

Во обидот да ја одржите вашата кожа млад и мазен, можете да ги користите најдобрите средства, но некои навики можат да ги поништат сите овие напори. Сфера експерти ...