C 6.3 C
Киев
5 октомври 2018 година

Што треба да знаете пред да ги покриете лактите за гел за нокти

Предностите на шелак и гел за лак се очигледни. Овие материјали се сушат брзо под УВ зраците и траат долго. Добиениот слој е издржлив. Но, и покрај сите предности, во медицинско опкружување дебатата за тоа дали е штетна ...

Значи повеќе не носат: балет чевли и други немодни чевли

Сите модни жени се радуваат на почетокот на летната продажба. Се разбира, одлично е да се купи нешто со долги очи на половина цена, но тоа е многу поважно да не се добие ништо дополнително. Погледнете поблиску, можеби купувате нешто ...

Како да направите диета за да го забрзате метаболизмот

Диететичарот Ирина Попова детално кажа што може да го забави метаболизмот и како да го избегне тоа. Метаболизмот е процес на метаболизам, биохемиски реакции кои се случуваат во клетките, придонесувајќи за преработка на храна во енергија или формирање разни ...

Како да се задржи убавината и младешкиот врат: 4 правила

Често во нашите грижи за зачувување на младоста и свежината на нашето лице, забораваме на подеднакво важен дел од телото што го издава нашето ...

Зголемете ја тежината брзо: 5 тајни за да им помогнете на телесната тежина двапати побрзо

Дури и многу мали промени во исхраната и начинот на живот веднаш ќе влијаат на вашата фигура - и зависи само од вас, во плус или во ...

Модерен педикир 2018: кои нијанси се релевантни и кои веќе не се

Ние нудиме да пробате нови бои и да ги напуштите оние кои наводно станале класици. Што е во мода? Сината мека сина боја е само доволна, затоа воопшто не е потребно да се тепа со облека или ...

Телесната тежина спречува 4 хормони. Еве како да се "смири" секој од нив

Веројатно знаете дека сите процеси во телото (вклучувајќи го метаболизмот) се регулираат со специјални супстанции - хормони. Ако хормоналната рамнотежа е нарушена, може да влијае на ...

7 совети за оние кои сакаат да се ослободат од маснотии на стомакот еднаш ...

Дополнителната тежина што се акумулира во стомакот и половината не е само грда. Исто така е многу опасно за здравјето: тоа е абдоминалниот тип ...

6 неочекувани навики кои предизвикуваат да старееме побрзо

Спијте многу, влезете во спорт, поминете повеќе време на свеж воздух, не бидете нервозни и никогаш не спиете, не ги миете козметиката - изгледа дека сме запомнати ...

10 живот хакирање коса што ќе го промени твојот живот

Овие мали трикови ќе ви овозможат вашата коса секогаш да изгледа совршено, и нема да потрошите дополнителен напор. Додајте глава на коса на главата, подобрување на вашиот секојдневен стил и да ги направите вашите вообичаени фризури повеќе спектакуларни ....