C 6.3 C
Киев
5 октомври 2018 година

5 мрсна храна која треба да биде вклучена во исхраната дневно

Масни храни не се штетни и опасни како што мислат многу луѓе. Експертите од областа на здравата исхрана зборуваа за тоа кој од овие производи треба да се вклучи ...

7 грешки што ги правите додека се грижите за сува кожа

Со возраста, дури и мрсна кожа станува сува и чувствителна. Како да се организира систем за нега на сува кожа на лицето, со цел да се зачува неговото здравје и ...

"Капка три пати повеќе!" Научниците ја нарекоа најефикасната исхрана

Научниците од Универзитетот Оксфорд ја нарекоа нискокалоричната строга диета најефикасна за губење на тежината. Во текот на студијата, лекарите забележаа 248 волонтери, кои за една година се придржуваа на строгите ...

Како да се ослободите од кеси под очите дома: 7 ефективни ...

Чанти под очите може да се појават поради многу причини. Најчести се непроспиени ноќи и несоодветна нега на кожата. Прекријте ги торбите под очите со прав или ...

Топ 5 производи кои му штетат на забите

Сакате да имате здрави, силни и убави заби? Потоа се откажете од овие штетни производи. Имаме составена листа на храна и пијалаци, елиминирајќи ја од исхраната, можеш ...

Star Manicure: Топ 10 опции за есен

Минималистичка геометрија од Блејк Жив, злато и кристали на ноктите на сестрите Хадид, млечниот гола и транспарентен лак Ема Стоун, Џенифер Гарнер - собравме ...

Подстригнување на Боб-карит: трендови 2018

Фризурата за фризури за неколку години не остава едно од врвните места меѓу најпопуларните женски фризури. Не секоја девојка што ја сака, но ...

7 идеи за маникир: главните трендови на есента 2018 година

Во есента 2018 година, природни форми на нокти ќе бидат популарни: бадем во облик, мек квадрат, овален. Главниот анти-тренд на новата сезона е долгите нокти со изобилство на декоративни елементи. Што ...

Тренд 2018: 8 опции за маникир со натписи на ноктите

Написи, логоа, амблеми се нов тренд кој апсолутно се заљубил во целата модната индустрија. Ноктите со отпечатоци од букви не изгледаат разлабени и модерни. На врвот на популарноста на провокативните ...

6 дневни навики кои помагаат во забрзувањето на метаболизмот

За успешно губење тежина, треба да потрошите повеќе калории отколку да добиете. И со цел да го убеди телото да го стори тоа, треба да го "забрзате" вашиот метаболизам - едноставен рецепт, но како ...