C 6.3 C
Киев
5 октомври 2018 година

Производи кои ќе ги кренат вашите духови во есен

Есен е време на депресија и лошо расположение. Но, некои производи не само совршено го задоволуваат гладот, туку го зголемуваат вашето расположение, па дури и ...

6 производи кои ќе ви помогнат брзо да се ослободите од стомакот

Комбинирајте здрава исхрана на овие производи со спортови, а резултатот не е долг. Сол и вода Ова е основа и сите наши. Секогаш треба да се сетите ...

Долга фризура: Главен тренд во 2018 година

Веќе неколку години, долга коса фризура е на врвот на популарноста меѓу познати личности и обични стилски девојки. Едноставноста и елеганцијата на издолжениот автомобил го прават ...

Најопасни болести кои произлегуваат од тетоважи

По тетовирањето може да се развијат болести опасни за човечкиот живот, вклучувајќи и рак. Особено, дерматовенерологот Елена Ковтунова изјави за дека по аплицирањето ...

Овие 7 лоши навики ќе стареат пред време. Заборавете на нив!

Додека козметичките џинови бараат начини за продолжување на нивната младост и развиваат чудесни агенси кои го успоруваат стареењето на кожата, многу од нас го прават тоа стареење со свои раце. И, ...

6 козметички производи кои се на црната листа на дерматолози

Ние им веруваме на овие или на другите козметички производи повеќе ако ги видиме "Одобрено од дерматолози" на нив. Навистина, препораките и советите на овие специјалисти често имаат специјални ...

6 причини за оштетување на косата

Здравјето и убавината на косата не зависи само од нивната грижа, туку и од состојбата на телото. Често косата станува тенка и паѓа низ грешка ...

Зимски совети за убавина + хранлив тоник (ВИДЕО)

Зимската нега на кожата се состои од три фази: нежно чистење, заштита и исхрана. Важно е да се запамети дека кожата на лицето треба внимателно да се грижи, ...

Шминка за дождливо лето: 5 правила за памтење

Совети од експерт за убавина како да "спаси лице" кога врне надвор од прозорецот. Пред шминка: навлажнувачки и SPF Прво, исчистете ја кожата. Мицеларната вода ќе ги елиминира остатоците од декоративната козметика (ако ...

Што е кетодиета и зошто славните личности се држат до него?

Една неодамнешна студија спроведена од еден од американските универзитети покажа дека кетодиетот, од кој најпознат е диета Аткинс, помага да се изгуби повеќе фунти побрзо отколку што ...