C 6.3 C
Киев
5 октомври 2018 година

Варикозни вени: за лекување или не за лекување

Што се проширени вени? Варикозни вени - болест на вените, нема други крвни садови кои не се засегнати. Се случува ако се создадат предуслови за прекумерно истегнување на венските ѕидови. На пример, стои ...

Научниците пронашле едноставен начин да се заштитат од напади и удари.

Специјалисти во Центарот за истражување на биотехнологијата во болницата Свети Михаил заклучија дека храната со незаситени масти, како маслиновото масло, заштитува од ...

Како лесно и лесно да излекуваш кашлица дома?

Кашлицата е најчестиот симптом на ладни и вирусни заболувања на респираторниот систем. Се јавува како резултат на постојана иритација на грлото и придружува како ...

Ракот на црниот дроб може да се третира со екстракт од ова растение.

Дали фабриката од амазонската џунгла може да го третира ракот на црниот дроб? Овој растителен екстракт предизвикува самоубиство на туморските клетки без оштетување на здравото ткиво. Амазон џунгла растенијата демонстрираа ...

Како да излекувате ладна во еден ден: 5 ефективни начини

Научете како брзо и со гаранција да се ослободите од студ дома. Прочитајте на сончев7 - како да се излечи течење на носот за 1 ден Како да се излечи течење на носот ...

"Камен пеш"? Поправете го проблемот

Долгите носени непријатни чевли со потпетици честопати доведуваат до патолошки процеси во подножјето. Лигаментите и мускулите се ослабени, постои дивергенција на коските - ова отстапување доби ...

Научниците откриле дека го продолжува животот

Научниците открија невообичаена врска помеѓу очекуваното траење на животот, дебелината и образованието - секој дополнителен килограм го намалува просечниот животен век за два месеци, а секоја година поминато на универзитетот го зголемува нивниот ...

Лекарите се нарекува најопасната крвна група

Различни крвни типови имаат свои својства. Сепак, луѓето со првата крвна група се изложени на ризик да умираат од сериозна повреда - заканата се зголемува речиси тројно ...

Зошто постојано главоболка. Ние ги разбираме причините

Многу луѓе се сеќаваат на фразата од филмот "Формула на љубовта": "Главата е темна тема и не може да се изучува". Денес, благодарение на МНР, можно е да се проучува овој мрачен објект ....

Дознајте кој апсолутно не може да пие кафе, и што му штети на овој пијалок ...

Американските научници докажаа дека умереното пиење кафе (1-2 чаши на ден) не им наштетува на хипертензивните пациенти или на здравите луѓе. Но, оние кои пијат ...