C 6.3 C
Киев
5 октомври 2018 година

Во Сербина - појава на антракс: како да се заштитите од "болест-био-оружје"

Во регионот Одеса потврди избувнувањето на ужасна смртоносна болест - антракс. Во рамките на границите на целото село Menyaylovka влезе карантин. Луѓето кои доаѓаат во контакт со храната се заразени со антракс ...

Научниците откриле дека го продолжува животот

Научниците открија невообичаена врска помеѓу очекуваното траење на животот, дебелината и образованието - секој дополнителен килограм го намалува просечниот животен век за два месеци, а секоја година поминато на универзитетот го зголемува нивниот ...

Како да излекувате ладна во еден ден: 5 ефективни начини

Научете како брзо и со гаранција да се ослободите од студ дома. Прочитајте на сончев7 - како да се излечи течење на носот за 1 ден Како да се излечи течење на носот ...

5 добри навики за долговечност

Научниците од универзитетот Харвард ги анализирале навиките и очекуваниот животен век од 123 илјади луѓе, што им овозможило да го идентификуваат трендот на долговечноста. Долговечните лица се карактеризираат со следниве пет навики, ...

Лекарите рекле кој во никој случај не треба да користи лук

Лукот има многу лековити својства и е еден од најдобрите производи кои ги зајакнуваат имуните и кардиоваскуларните системи. Сепак, одредена категорија на луѓе за да се избегне влошување ...

6 најдобри пијалоци на првиот знак на студ

Студената сезона започна, а лекарите порешително советуваат да воведат производи и производи за промоција на здравјето во исхраната. На првите симптоми на студена инфекција, терапевтите препорачуваат ...

Што се случува со вашето тело ако престанете да јадете месо

Одбивањето месо е многу одлучувачки чекор. Се разбира, таквата промена во исхраната ќе има корисен ефект врз здравјето. Сепак, вегетаријанството има несакани ефекти ....

На 3 главни митови за шеќер и како тоа навистина е ...

Американските научници открија дека слаткото не е толку опасно за здравјето како што размислувавме. Покрај тоа, мала количина на шеќер е дури и неопходна за нашето тело ...

"Камен пеш"? Поправете го проблемот

Долгите носени непријатни чевли со потпетици честопати доведуваат до патолошки процеси во подножјето. Лигаментите и мускулите се ослабени, постои дивергенција на коските - ова отстапување доби ...

Болести на срцето и крвните садови: главните знаци и првите симптоми

Често луѓето страдаат од проблеми со артериите. Во речиси секоја болест, телото сигнализира проблеми однапред. Затоа болката никогаш не може да се игнорира. Ако не сте лекар, ...