C 6.3 C
Киев
5 октомври 2018 година

6 производи за да се ослободи од анксиозност и депресија

Кога стануваме депресивни, длабоко вознемирени и вознемирени, ние сакаме да се угасиме со нешто вкусно. Обично во таква ситуација нѐ привлекуваат масти и слатки ...

Научниците сфатиле како се појавува еден од најопасните видови на рак

Истражувачите во Медицинскиот центар Дартмут-Хичкок го открија механизмот на рак на белите дробови. Развојот на болеста го предизвикува таканаречениот хромозом 15q25.1 - водечки фактор на чувствителност на оваа вид ...

Именуван најмногу штетни кујни на светот

Чешката кујна е една од највисококалоричните во светот поради изобилството на храна богата со масни и јаглени хидрати. Меѓу првите јадења - зглоб, кнедли, кисела колбаси ...

Научниците: пица може да помогне против рак на дебелото црево

Специјалисти од Националниот институт за рак заедно со готвачи од Неапол измислиле и готвиле единствена пица која може да се заштити од развојот на онколошки болести. Според нив, го спречува развојот на рак на дебелото црево и срцевите заболувања. Тајната ...

Именуван најдобро овошје за запек

За многу луѓе кои водат седентарен начин на живот, проблемот со хроничен запек е познат. За да се ослободат од овој деликатен проблем, научниците советуваат да се користат што е можно почесто ...

Децата родени во овој период, најверојатно, ќе развијат астма.

Доенчињата родени за време на цветната сезона се потенцијално склони кон развој на респираторни заболувања. Меѓутоа, ако жената носи дете во овој период во утробата, бебето ...

10 тајни на луѓе кои никогаш не се разболуваат

Има уште неколку недели до есен, па дури и во летни временски услови, може да наидете на инфекција, на пример, додека летате на авион. Има ...

Научниците: јаболков оцет помага да се победи многу болести

EarthClinic научниците откриле дека јаболков оцет помага во борбата против многу болести. Експертите забележаа дека редовната потрошувачка на јаболков оцет помага да се намали гликозата во крвта, ...

Зошто никогаш не треба да легнете на празен стомак?

Можеби секој знае за следната ситуација. Доцна вечер, вие сте удобно се сместени во кревет и веќе речиси заспавте, бидејќи желудникот почнува да се гнаси заканувачки. И пред вас ...

6 производи кои ќе ви помогнат брзо да се ослободите од стомакот

Комбинирајте здрава исхрана на овие производи со спортови, а резултатот не е долг. Сол и вода Ова е основа и сите наши. Секогаш треба да се сетите ...