C 6.3 C
Киев
5 октомври 2018 година

Овој мистериозен и мистериозен Египет

Бројот на туристи кои го посетуваат Египет не се намалува во текот на годината. Голем број туристи доаѓаат во оваа земја и во лето и во зима ....

10 производи за пикник што нема да се влоши во топлото време

Кога одите на пикник во топлото пролетно и летно време, сакате да уживате во вашиот одмор без инциденти. И дефинитивно не сакам да се влоши храна или дури ...

10 фотографии кои ќе ве направат да ја посетите Ница

Ви кажуваме зошто само треба да го поминете викендот во Ница. Во неделниот насловот прочитајте ги најдобрите места во светот. Замок Хил Од замокот на XII век, кога беше центар на атракција ...

Римски празници: совети за тоа како да го поминете совршениот викенд во Италија

Викенд во Рим - нешто што сите ќе го сакаат. Главниот град на Италија ќе поднесе жалба до сите, бидејќи тука можете да се одморите од работни денови, или само ...

7 правила за совршен и безбеден пикник. велат експертите

Среќен Велигден започнува прекрасната сезона на излети и ќебапи. Ние сме толку уморни од тоа што сме во четири ѕида во зима, дека со првата топлина брзаме да ги окупираме ливадите ...

Одмаздници и продолжение Такси: априлски кул филмови

Ги собравме очекуваните премиери на априлските филмови, кои се навистина достојни за вашето внимание! Некои трилери, хорор, суперхерои, како и прекрасни автомобили и светла хумор во рамката ...

Добивање мрзеливост: едноставен и ефективен совет

Напад на мрзеливост е, се разбира, не е најдоброто нешто што може да ти се случи. Точно, лесно и лесно можеш да се справиш со тоа, ако на време за ...

Verbna Nedílya: оригинални слики за вашите пријатели

Презентирај на Вербној Недлеу - слики за тоа дали ќе бидат разменети - да се разведат од нашата мајка! Ви благодариме за вашата оригиналност дека таа ќе ви помогне, да ја поткренам вашата ...

20 легендарни серии од нула, кои сакаат да се преиспитаат и сега

"Lost", "Clinic", "Breaking Bad", "Како ја сретнав твојата мајка", "Светулка" и други добри емисии. Да го поставите расположението Клиника Драма, комедија. САД, 2001-2010. Времетраење: ...

Ден на пролетната рамноденица 2018: што е особено 20 март и што е невозможно ...

Пролетната рамноденица 2018 е важна пресвртница за промена на годишните времиња, како и астрономскиот почеток на пролетта. Во пролетен ден се зголемува и ноќта е намалена. Пролет оваа година ...