C 6.3 C
Киев
5 октомври 2018 година

6 уникатни хотели во кои останаа познати личности

Избор на дестинација за патување во 2018 година, повеќе од една третина (36%) патници низ целиот свет би сакале да останат на место кое го виделе на телевизија, ...

7 одмор навики кои му штетат на вашето здравје

Одите на одмор на море - остатокот во потполност, така што подоцна има нешто да се каже. Штета е, на крајот на овој совет тие не додаваат: "едноставно не се релаксирај премногу и не прави опасна глупост". Ги собравме заедничките навики ...

Патувајте во Грција и во Турција

Во Грција, многу различни одморалишта за секој вкус и боја. Но, еден од најпопуларните и омилените меѓу туристите се летувалишта во такви градови ...

Експертите рекле како правилно да пијат и да чуваат шампањ

Експертите од Лансон, една од најстарите шампањски куќи во Франција, кажале како правилно да го користат шампањот и ги именувале клучните правила за негово складирање. Според експертите, неопходно е да се чува шампањ ...

Олегасвидео - најдобар видеорепортер за свадба во Киев

Заедно со фотографот, услугите на видео операторот им се наредува на практично секој настан - односно на лице кое работи со видео камера. Неговата задача е да ги долови главните точки ...

7 интригантни нови серијали кои може да се видат во мај

Топла премиери и свежи сезони на познати ТВ серии кои ќе бидат објавени овој месец. Премиери на месецот "Дождот" (Дождот) Трилер. САД, Данска, 2018 година. Премиера: 4 мај. Шест ...

Што да направам ако нема доволно време за обука

Лекарите подготвија неколку совети кои ќе помогнат да се заштити здравјето кога нема доволно време за редовна обука. На официјалната страна на Министерството за здравство на социјални мрежи, Фејсбук продолжува да ги разоткрива популарните ...

5 едноставни совети за тоа како да се надмине зависноста од паметни телефони

Луѓето се навикнати на фактот дека паметните телефони помагаат во сè што поминуваат со најмалку неколку часа на ден. Затоа, психолозите предложија неколку ...

Како црн чај влијае врз креативноста

Кинеските научници беа изненадени од новата изјава за тоа како црниот чај може да влијае на нивото на креативност. Специјалисти од Универзитетот во Пекинг организираа необична студија која треба да покаже ...

Патување двојки во Египет. Впечатоци и авантури

Мојот сопруг и јас веќе долго време сакавме да одиме во Египет, до Црвеното Море, до пирамидите и, откако купив последни патувања, отиде на одмор. Од забавни екскурзии до музеите во Каиро, ...