C 6.3 C
Киев
5 октомври 2018 година

Света Луција. Централен резерват

Света Луција е една од Карипските острови. Постојат многу живописни заливи и плажи. Повеќето патници пловеа тука на крстосувачки бродови или запрете на крајбрежните ...

Што да им даде на жените на 8 март: убави и ефтини подароци за ...

На Меѓународниот ден на жената веќе е на носот, а сеуште не сте решиле што да му ја дадете на мајка, баба, колега или сакана за 8 март ...

Во потрага соба за роденден

Во изминатите неколку години, во пресрет на посебен празник на годината, многумина одат во потрага по соба Роденден во Днепропетровск. Не е ни чудо, бидејќи е интересно, необично, ...

5 едноставни совети за тоа како да се надмине зависноста од паметни телефони

Луѓето се навикнати на фактот дека паметните телефони помагаат во сè што поминуваат со најмалку неколку часа на ден. Затоа, психолозите предложија неколку ...

Добивање мрзеливост: едноставен и ефективен совет

Напад на мрзеливост е, се разбира, не е најдоброто нешто што може да ти се случи. Точно, лесно и лесно можеш да се справиш со тоа, ако на време за ...

13 работи што треба да го ослободите вашиот живот

Живејте на начин како што сакате, слушајте го вашиот внатрешен глас и не дозволувајте мислењата на другите луѓе да ви го одвлечат вниманието од вашиот пат. 1. Ослободете се од потребата секогаш да докажете ...

Сонце убавина

Ние посветуваме многу внимание на процедурите за убавина, фитнес собите и диеталните правила, но ние целосно забораваме дека недостатокот на сон е сериозен пропуст. За жал, повеќето модерни жени ...

6 уникатни хотели во кои останаа познати личности

Избор на дестинација за патување во 2018 година, повеќе од една третина (36%) патници низ целиот свет би сакале да останат на место кое го виделе на телевизија, ...

Римски празници: совети за тоа како да го поминете совршениот викенд во Италија

Викенд во Рим - нешто што сите ќе го сакаат. Главниот град на Италија ќе поднесе жалба до сите, бидејќи тука можете да се одморите од работни денови, или само ...

Одмаздници и продолжение Такси: априлски кул филмови

Ги собравме очекуваните премиери на априлските филмови, кои се навистина достојни за вашето внимание! Некои трилери, хорор, суперхерои, како и прекрасни автомобили и светла хумор во рамката ...