C 6.3 C
Киев
5 октомври 2018 година

44-годишната Кејт Мос имаше одлични нозе со спектакуларен црн фустан

Кејт Мос, како и многу други легендарни модели на 90-тите, не се двоуми да носат ништо, во каква и да е форма. 44-годишниот модел е веќе ...

Ѕвезда тренд: најнеолимписките бои на неонската сезона

Оставете го виното, теракотата и црно во плакарот и ослободете ја имагинацијата. Ѕвездите покажуваат дека оваа есен тие одбиваат да бидат депресивни и носат најсветлиот неон ...

8 најдобри трендови за нокти за падот, што не треба да се пропушти

Ако сакате да останете во овој тренд, одберете една од осумте опции за есенска нокти подолу. Маникир веќе ја освои популарноста на корисниците на Instagram. Препорачливо е да не се избере ...

Ана Хатавеј го најде најдобриот бањарка за рана есен

Модната недела е близу до својот крај, но познати личности и понатаму доаѓаат во Њујорк. Пред некој ден, ѕвездената слетувачка сила која слета на Големото јаболко, беше придружувана од ...

10 најпознати стилски ѕвезди на модната недела во Њујорк

Њујорк Модна недела е во полн замав! Во тоа време, нема шокантни претстави и работи што дизајнерите можеа да сонуваат само делириум, но само ...

Во тренд: чевли со животински отпечаток (и како да го носат)

Чевлите со животински отпечатоци отсекогаш биле восхитувани од повеќето модата. Главните фаворити на есента 2018 година се леопард и питон. Ние разбираме што чевли да избираат во новиот ...

Контроверзен избор: Џулијан Мур ја уништи фигурата со неуспешен фустан

Во Торонто, започна филмскиот фестивал TIFF-2018, во кој учествуваа актери од целиот свет. Само во првите два дена, Џулија Робертс, Метју Меконахи, ...

Трендови кои го направија семејството Kardashian модерно

Дали некој друг слушнал за семејството Kardashian? Сестри Куртни, Ким, Клои, Кендал и Кајли, нивната мајка Крис, па дури и татко Брус Џенер, кој пред некое време се претвори во г-ѓа Кејтлин Џеннер за многумина ...

5 есенски трендови кои се загарантирани за да ви направат потенок

Не секогаш модните трендови ја прават една девојка поубава. Но, верувајте ми, дефинитивно ќе ви се допаднат овие 5 трендови. Облечи со мирис Неверојатно женски фустан со мирис ќе ви овозможи визуелно ...

Чанта и чизми за зглобовите: 10 најмодерни комбинации

На здолниште и глуждот чизми се исклучително модерен, а сепак опасна комбинација, поради што визуелно може да го скрати вашиот нозе. Ние разбираме дека е важно да се разгледа за да се создаде успешна ...