C 6.3 C
Киев
5 октомври 2018 година

Слика на милион: Ким Кардашијан облечен во долари од глава до нога ...

Ким Кардашијан е препознатлив тренд. По неа, сите почнаа да носат латекс и неон, а сега таа предлага да се врати на печатената мода од долари! На ...

Подстригнување на Боб-карит: трендови 2018

Фризурата за фризури за неколку години не остава едно од врвните места меѓу најпопуларните женски фризури. Не секоја девојка што ја сака, но ...

Синди Крафорд најде практичен начин да носат фуксија

Во пресрет на попладнето во Париз, фотографите ја фатија Синди Крафорд во нивните леќи. Додека нејзината ќерка Каја Гербер активно е зафатена во модната недела, ...

Бидете во трендот на падот - носи кафез. 10 најдобри слики

Оваа есен во сите модни престолнини на светот ќе биде тартанска треска. Ние разбираме како и со што е подобро да се носи овој печатење. Совршено седениот кариран фустан ќе го направи ...

Трендови кои го направија семејството Kardashian модерно

Дали некој друг слушнал за семејството Kardashian? Сестри Куртни, Ким, Клои, Кендал и Кајли, нивната мајка Крис, па дури и татко Брус Џенер, кој пред некое време се претвори во г-ѓа Кејтлин Џеннер за многумина ...

Трендови на плажа 2018: најмодерни бански летни летни

Токму сега дојде вистинското време за ревидирање на сите бански костуми во плакарот, ослободување од вишокот и купување неколку нови модели. Патем, не брзајте да фрлате ...

Тренд 2018: 8 опции за маникир со натписи на ноктите

Написи, логоа, амблеми се нов тренд кој апсолутно се заљубил во целата модната индустрија. Ноктите со отпечатоци од букви не изгледаат разлабени и модерни. На врвот на популарноста на провокативните ...

7 начини да се носат газ и да изгледаат прекрасно

Како да додадете едноставен гајба на сликата престана да биде досадно? Ние ви нудиме стилски идеи за студена есен. 1. Направете монохроматски слики Малиот дел се вклопува совршено во монохроматски слики ....

Модерен долги здолништа

Во последниве години, се појави интересен моден тренд - постепеното исклучување на искрената мини-должина, интригантна макси. Патем, ова е апсолутно не случајно - долги здолништа имаат масовно ...

Стилски тајни на Викторија Бекам кои треба да се засилат

Викторија Бекам има вистински талент - со години ја одржува сопствената препознатлив стил и во исто време секогаш изгледа релевантно. Во нула шест од десет девојки ...