C 6.3 C
Киев
5 октомври 2018 година

Исечени панталони во 2018 година: најмодерни стилови

Кои модели на кратки панталони се популарни оваа сезона? Плетените панталони станаа дел од гардероба на современи жени. И оваа сезона тие се релевантни како во младоста ...

Идеални стрели: технологија на примена

Учењето да се извлечат директни и трендовски стрели е слично на уметничката уметност. Прочитајте ги едноставните правила кои ќе ви помогнат да ја разберете високата вештина на совршениот лагер. Значи, има шест чекори ...

12 трикови, како да се појави потенок со облека

Обиди се со еден од дванаесетте едноставни модни приеми - и вола! - сите ќе мислат дека сте ја изгубиле тежината на целата големина. 1. Направете слика во една боја Комбинирајте ги работите ...

Научниците се шокирани од заклучокот за опасностите од потпетиците

Многу жени слушнале дека одење по високи потпетици може да биде нездраво. Но, можните проблеми поради носењето такви чевли се чини дека се незначителни. Во меѓувреме, австралиските научници издадоа предупредување дека ...

Како да се залагате за фотографија: 10 тајни

Ѕвездата на однесувањето пред камерата престанува да биде тајна! Како да се однесуваме кога леќата е наменета за вас, прочитајте ја нашата статија. За да можете да поставите не ви се потребни само филмски ѕвезди, ...

Синди Крафорд најде практичен начин да носат фуксија

Во пресрет на попладнето во Париз, фотографите ја фатија Синди Крафорд во нивните леќи. Додека нејзината ќерка Каја Гербер активно е зафатена во модната недела, ...

6 победнички комбинации со боја на лаванда

Бојата на лаванда - вистинското олицетворение на нежноста - совршено се вклопува во пролетниот опсег. Ние ви нудиме избор на спектакуларни комбинации на бои! Можеби само мрзливиот не чул дека Пантоне објавил ултравиолетова боја во 2018 година ... ...

Биди секси: трендовите на долна облека 2017

Денес е многу тешко да се изненади некој со голо тело. Интернетот и социјалните мрежи се полни со фотографии на голи познати личности. И како да останеме во толку изобилство на искрени снимки ...

Макси фустан Мода 2017

Студирајќи модерни светски фестивали, забележуваме на нив игра на бои, леснотијата на стилот, мекоста и суптилноста на ткаенините и фустаните, а имено, макси фустани. Ако одлучите ...

Мода јак историја

Најпопуларна фраза на модната година на sogod: "не е премногу блиску до модата - смришно, не е премногу далеку - лудо", - дадете препорака ...