Домашен маратон

Долго време добро позната обука за кардиоверзии. Отпрвин научивме за велосипедизмот - лекции на стационарен велосипед за вежбање, а наскоро додаде и следење - интервал за обука на неблагодарна работа. Често салата ентузијазам ...

Како да се губат телесната тежина е одлично

Секоја жена се стреми да биде тенка и убава. Дури и кога седиме пред телевизорот, гледај ги нашите омилени ТВ серии и колачиња и чоколадо за двата наши образи - дури и тогаш ние сè уште сакаме ...

Она што е важно да се знае за холекринот

Холестерол кај постари лица Во постарите лица, метаболизмот на холестеролот се забавува, што често води до нерамнотежа помеѓу внесувањето и разредениот холестерол. Знакот на ова нарушување е зголемување на холестеролот во крвта. Во здрава личност ...

Ајде да бидеме здрави

За да се разбере она што е исправно во вашиот живот или не, едноставен тест ќе помогне, главната работа да бидам искрен со одговорите за себе. тест: Дали пушите? Може ли да се жалите на постојаното лишување од сон? Дали сте ...

Како да се губат телесната тежина во Холивуд

Сите ние сакаме да гледаме филм во кој се снимаат актери со убави, совршени фигури. Тие успеваат да се задржат во форма преку строги диети и глад штрајкови, или тие имаат некој вид на ...

Дали диетата има потреба од организмот?

Жените сакаат да бидат секогаш привлечни, пожелни и подготвени за огромни жртви и подвизи за ова. Еден таков подвиг е диета. Во суштина, има една цел - тоа е да изгубат тежина што ...

Исхраната од тиква е тенка и вкусна

Исхраната, чиј главен елемент е тиквата, безбедно може да се препорача на оние кои сакаат брзо да се ослободат од прекумерна тежина. Таа е наменета за четиринаесет дена и овозможува ова време да ја намали телесната тежина во ...

Како да носат кратки работи

Сите знаеме дека носењето еден пар кукавици два последователни дена е лоша идеја. Но, постојат многу други грешки кои се сосема веројатни кога станува збор за долна облека. 1. Стринг не е најдобрата идеја Најмалку на дневна основа. Стринг е многу секси долна облека, но мислам на каде ...

Имињата на храна кои се опасни за храна на празен стомак се именувани

Според лекарите, подобро е да не се јаде храна на гладниот стомак - постои ризик од провоцирање на негативни процеси во дигестивниот систем. Кои се овие производи? На страниците на блогот viiva.site експертите за исхрана наведоа производи чија потрошувачка не се препорачува ако човечкиот стомак ...