Чекор по чекор: како да пумпате совршен задник за 10 дена

Неодамна, мажите се повеќе ценети во изгледот на девојките не е третата големина на градите, туку еластичните и заоблени задникот. Сепак! По овој тренд, дури и најубавите фитнес модели и блогерите на Instagram, тогаш ...

7 производи кои ја трансформираат кожата на усните

Усните имаат најделикатна кожа! И сите знаеме дека во такви временски услови, како што е сега во главниот град, усните и најмногу страдаат. Сета оваа ветерна и друга есенска "убавина" во никој случај не е ...

Тајните на хармонијата на холивудските ѕвезди

1/10 Како јога. Џада Пинкет-Смит верува дека јогата го прави нејзиното тело силно и флексибилно и го смирува умот. Актерката медитира секој ден: таа се обидува да избега од метежот и да се фокусира на нејзините желби. "Ако ...

Производи кои речиси никогаш не се расипат

Ретко во кое семејство нема снабдување со храна. Вие нема да трчате во продавница секој пат кога ќе треба да готви вечера. За жал, некои производи се влошуваат поради рокот на траење или несоодветното складирање. Што вреди ...

Бидете внимателни! Овие производи го зголемуваат притисокот

Високиот крвен притисок е голем ризик за телото. Особено е опасно кога притисокот не е фиксиран, но скока од ниско до високо ниво. Оваа состојба може да доведе до нарушување на кардиоваскуларниот систем и ударите. Сепак, не ...

Модни трендови на есента 2017: стилски совети

Постои легенда дека постојат жени кои, кога отвораат гардероба, знаат дека ќе ги стават. Ако не сте еден од нив, тогаш ќе бидете заинтересирани за препораките на стилистката на сликата Алена Бабенко, кого таа го сподели со реакцијата на Изработка ...

Тест: Каков вид на шапка треба да се соочиш?

Земете краток тест кој ќе ви помогне да одлучите кој наметка е вистински за вас. Неверојатно и неочекувано, можете да го смените лицето со капа или шапка. Уметност што може да се научи со полагање краток тест и внимателно ...

Ким Кардашијан ја посети продавницата во транспарентен градник: фото

Американската социјалдемократска ѕвезда Ким Кардашијан не престанува да ги восхитува навивачите со своите смели слики. Овој пат, екстравагантни Ким застана на бензинска пумпа за да купи некои слатки, а во исто време таа беше ...

Сандали 2018: 33 Модерен опции за вашата секојдневна гардероба

Веднаш по доаѓањето на пролетта, сонцето ни се почесто и почесто, со исклучок на ретки денови кога доаѓаат пролетните тушеви. И за модата, во прилог на можност да уживаат во сонцето, пролетта е време ...