Бран на овес е лековита сила на природата

Животот во хармонија со природата е луксуз за модерна личност. Ние сме навикнати на витамини во таблети и сокови во кутии. Со пренесување на нашиот организам до крајност, ние придонесуваме за појава на кардиоваскуларни заболувања ...

Како да одберете парфем: совети за мироварење

Од латинскиот збор "духови" се преведуваат како "со учество на чад". Од античките времиња, духовите се популарни во Индија, каде што обично се прават врз основа на темјан. Во 2005 година, археолозите пронајдоа цела низа на духови на ...

Парк Пумалин

Парк Пумалин е основан врз средствата на американскиот паричен магнат Дуг Томпкинс. Ова е еден од современите претприемачи, филантропи, застапници на дивиот свет. Тој ги финансира иновативните проекти во областа на животната средина. Пред 20 години Том Кинг купи ...

Торес дел Пајн

Спомнете го Torres del Paine во разговор со обожавател на планински туризам, и тој сигурно ќе навлезе во вашата почит. Овој национален парк на јужните граници на Чиле е многу популарен кај искусни туристи. Нејзината главна атракција ...

5 познати болести и методи на нивното лекување

Иронично, едно лице секогаш се третира од нешто, дури и на потсвесно ниво. На пример, наместо крофни, избирате црно чоколада со максимален процент на какао - тоа ќе биде од корист на телото, главната работа да се знае ...

Кафе пауза

Кафето е божествен пијалок. Утрото на повеќето луѓе започнува со чаша од овој мирисна пијалак. Најдобар лек по непроспиени ноќи е чаша кафе. Но, дали е од корист за човештвото или е напротив ...

Сонот е гаранција за убавина

Тие велат дека најдобриот начин за борба против поспаност е да спијат. Се шегувам, се разбира, но тешко е да се расправаме со него. Многумина од нас го гледаат сонот како камен на сопнување - затоа што ако не спиете, колку ...

Прекрасно тело без напор - миостимуланти

Можете ли да станете тенок, додека не се оптоварувате со тешки физички вежби и правилна исхрана на исхраната? Нема дефинитивен одговор, затоа што можете да ја замените фитнес со пливање, а потоа да танцувате да паѓате, ...

Диета од лубеница од прекумерна тежина

Лето сонце е жешко! Свежи зеленчук и овошје! Во овој момент, брзото губење на тежината се јавува особено лесно и психички безболно. Прво, топлината го намалува апетитот, сакам да пијам повеќе отколку што е. Значи помалку за јадење. Второ во текот на летото ...