Модни палта: трендови на есенската сезона

Грбот е неопходна работа во секоја гардероба на секоја жена, бидејќи во него можете истовремено да се чувствувате стилски и женски. Ревизија viiva.site ќе ви каже кои палта ќе бидат најрелевантни на есен ...

Шминка во есен: трендовите на 2017 година од козметолозите

Уредниците на viiva.site дознаа за своите читатели каква шминка ќе биде во тренд оваа есенска сезона. Прочитајте совети од професионалци од студиото за уметност Bless Beauty House. Сјајна кожа на кожата - секојдневната радост на секоја девојка ....

Како да се ослободите од јачменот на око

Веројатно секој од вас се соочи со таков проблем како јачмен. Тоа е такво образование во форма на pimple. Многу е страшно кога сте планирале нешто, а потоа одеднаш се појавува таков проблем како ...

Традиционална медицина против забоболка

Веројатно сите, барем еднаш во својот живот, почувствуваа забоболка, која сакаа да се ослободат што е можно побрзо. Во таква состојба, едно лице е подготвено да стори сé за да исчезне болката во забот ...

Што е нога бања

За да се отстрани замор од нозете, секоја ноќ ги мијте нозете со сапун. Водење процедури за вода, можете да додадете пријатни сензации, додавајќи малку сода и морска вода во бањата ...

За нега на нозе

Секој знае дека грижата за нозете е исто така многу важна како грижа за лице. Многу жени страдаат од различни проблеми на груба кожа на нозете. За да се решат овие проблеми, постојат многу методи за ...

Правилата за хигиена за време на менструацијата

Во текот на месецот на секоја девојка не можат да сторат без влошки и тампони, кои се продаваат и во оптотек, и во било која продавница индустриски производи. Гарнитури или тампони треба да се менуваат неколку пати до ...

Прва менструација

Во оваа статија ќе дознаете во детали што е првата менструација. Многу ни е тешко да го сфатиме тој момент кога веќе не сме деца, гледајќи ја фотографијата на нашите деца, размислуваме за тоа како ...

Здравје и убавина на жената

Секој човек на оваа планета знае дека во светот нема ништо поскапо од здравјето. Затоа, ние се обидуваме на секој можен начин да се заштитиме од разни болести, така што здравјето и убавината остануваат со нас што е можно подолго. И ...