Сестрите на стили Кардашијан ја откри тајната на совршената коса

143

Сестрите Kardashian сакаат да експериментираат со коса, со коса тие секогаш изгледаат одлично. Тајната на совршената коса на семејството на ѕвездата ја делеше стилист Ендру Фитсимонс. За мазна и сјајна коса, тој препорачува користење на суво масло.

"Јас го применам по целиот пат, но само на горниот слој", рече Андреј.

Тој исто така додаде дека козметичката кеса нема да има екстра сув шампон, текстуриран спреј и термичка заштита. Но, најважното нешто, според господарот, не е да се спаси на коса екстензии.

"Тие додаваат дополнителен волумен, а во случајот на Каре, ова е идеално. Советите изгледаат дебели и совршено. И не двоумете се, сега апсолутно сите жени одат на црвениот тепих со коса екстензии. За среќа, денес е норма! ".

Што се однесува до Кајли Џенер, ѕвездата дефинитивно не штеди на косата. За забава во чест на нејзиниот роденден убавина потроши половина милион на косата!

Извор graziamagazine.ru

google