Чудовиште кралица: 5 слики за убавина на Лејди Гага, која се сеќаваме долго време

18

За 10 години триумф во статусот на најстрашниот пејач на сегашната Лејди Гага толку често ги менуваа своите убавини дека е време да се ослободи цела алманах. Сега пејачката сè повеќе ги преферира класиците, но сите се сеќаваме - и додатоци од сурово месо и тони блесоци на очите, и славната молња на Дејвид Боуви на неговото лице.

КОСА НА КУЛТУРА

Познатиот лак на косата на Лејди Гага беше запаметен дури и од оние кои немаат никаква врска со индустријата за убавина. Така ја набљудувавме ѕвездата што се подигаше пред помалку од 10 години и очајно се обидуваше да ја репродуцира легендарната фризура. Ние нема да лажеме - безуспешно.

Греми 2010

На церемонијата на доделување на Греми во 2010 година, Гага се појави во шик и гламур на стариот Холивуд, додавајќи на класичната слика на индивидуалноста во вид на русокоса со жолта платина. Штета е што границата на периката беше толку јасно видлива, но не исклучуваме дека ова е замислено. Ова е Лејди Гага.

ПАНКА НЕ МРТВА

Во 2011 година, пејачката експериментирала со имиџот на панк и носеше сина коса со црн градиент во корените. Црвениот кармин и имитирањето на тетоважа во облик на срце во образ ја надополнуваше панк-темата.

3D VOLUME

2013 беше запаметен од нас, можеби најрелаксираната фризура на Лејди Гага. Пејачот излезе со ултра-волуменски стил со светло структурирани бранови. Невообичаена нијанса на коса и септум во носот беа одговорни за шокантните.

OLD HOLLYWOOD

Уште една ода на стариот Холивуд, но овој пат свеж, мостра 2018. На брадата и благородна убавина лак на премиерата на А Star е роден изгледаше свежо и модерно благодарение на синиот eyeliner. Ние се тресат на мустак!

Извор sncmedia.ru

google