Најмодерни џемпери есен-зима 2018-2019

344

Топлите џемпери, пуловер, џемпери и гајтана направи да се чувствувате пријатно и топло дури и во најстудените временски услови. Како и многу предмети од женска гардероба, џемперите беа позајмени од машка мода. И повторно, неспоредливиот Coco Chanel стана иноватор во есен-зимскиот изглед на жените, со што традиционалната спортска облека стана елегантна и незаменлива работа во женската гардероба.

Постепено, џемперите се претвораа исклучиво од спортска облека и опција за активности на отворено во универзален предмет од секојдневната гардероба. Денес, џемперот може да се најде во најексклузивните колекции на светски познати дизајнери, кои нудат да го носат дури и на вечерни приеми, романтични и деловни состаноци.

Извор womanhi.ru

google