C -1 В.
Киев
14 декември 2018 година
Упса ... Грешка 404
Извинете, но страната што ја барате не постои.
Можете да отидете на главната страница

НАШИТЕ ПОСЛЕДИЦИ

Сок од зелка лечи рак и чирови

Колку знаеме за корисни својства на сок од зелка? Експертите од Шпанија ги нарекоа тие придобивки од овој пијалок за здравјето, што може да нè изненади. Слабеење Сок од зелка е идеален пијалок за оние кои тврдоглаво ...

Лесен начин за лекување на хипертензија

Третманот на висок крвен притисок обично подразбира намалување на внесот на натриум и зголемување на физичкиот напор, но научниците од САД утврдија дека не е неопходно да се исполнат овие барања. Да се ​​ослободиме од хипертензија придонесува за земање на бета-хидроксибутерна киселина, рече ...

Едноставен метод ви овозможува да го победите ракот и староста

Истражувачите од Универзитетот во Џорџија (САД) пронашле економски метод против стареење кој исто така го продолжува животот. Научниците откриле дека ограничувањето на постот и калориите предизвикува телото да произведува супстанции кои даваат физиолошки ефект на подмладување, пишува ...

Докторите најдоа најдобриот начин за пиење кафе

Истражувачите спроведоа експеримент во кој заклучиле дека е подобро да пијат кафе со какао. Комбинацијата на кафе и какао има позитивен ефект врз мозокот и спречува непријатно ...

Лекарите одлучија за најштетен за срцев пијалок

Научниците од Универзитетот во Стелленбош во Јужна Африка заклучија дека две лименки на сода неделно се доволни за да бидат потенцијална жртва на срцеви заболувања и мозочен удар. Газирани пијалоци се полни со шеќер - во ...

Vzhivannya chtarnnik vplivu ч на cholov_ch privabliv_st

Звучи прекрасно, ала полажник може да го задуши мирисот на тила чаловка. Brittany стручното образование, јас ќе одам да се донесе, јавно време не е само за здравјето на луѓето, може да позитивно позитивно ...