C 6.3 C
Киев
5 октомври 2018 година

Ѓубре облека: модерен есен слики 2018

Дали сакате да изгледате женствено и стилски, а во исто време да се чувствувате најудобно и пријатно? Изберете облека за џемпери која не само што ќе ве заштити од најмногу ...

Слика на милион: Ким Кардашијан облечен во долари од глава до нога ...

Ким Кардашијан е препознатлив тренд. По неа, сите почнаа да носат латекс и неон, а сега таа предлага да се врати на печатената мода од долари! На ...

Модни женски јакни 2019

Можеби е тешко да се замисли подемократска верзија на долна облека од јакна. Тоа е неверојатно удобно, не го попречува движењето и може да се комбинира со најнезамисливо додатоци ....

Тренд 2018: 8 опции за маникир со натписи на ноктите

Написи, логоа, амблеми се нов тренд кој апсолутно се заљубил во целата модната индустрија. Ноктите со отпечатоци од букви не изгледаат разлабени и модерни. На врвот на популарноста на провокативните ...

Подстригнување на Боб-карит: трендови 2018

Фризурата за фризури за неколку години не остава едно од врвните места меѓу најпопуларните женски фризури. Не секоја девојка што ја сака, но ...

Сестрите на стили Кардашијан ја откри тајната на совршената коса

Сестрите Kardashian сакаат да експериментираат со коса, со коса тие секогаш изгледаат одлично. Тајната на совршената коса на семејството на ѕвездата беше споделена од нивниот стилист Ендру Фитсимонс ....

Слика на милион: Шарлиз Терон во кадифена облека на Гучи

Шарлиз Терон, како никој друг, не знае како да се појави убаво на црвениот килим. Мал црн фустан - вообичаен избор за актерката. Вчера на отворањето на забава ...

Стилски палто во кафез: 10 слики за вистински мода

Грб во кафез - облека за оние кои не се плашат да привлечат внимание кон себе. Оваа светла работа ќе ја нагласи индивидуалноста на нејзината водителка и ќе направи ...

Холивудските стилисти дадоа 10 совети кои ќе ви помогнат да изгледате прекрасно во било која ...

Гледате како стилски како вашите идоли не е толку тешко. Да, стилисти во повеќето случаи ги следат нивните слики, но тие се подготвени ...

7 начини да се носат газ и да изгледаат прекрасно

Како да додадете едноставен гајба на сликата престана да биде досадно? Ние ви нудиме стилски идеи за студена есен. 1. Направете монохроматски слики Малиот дел се вклопува совршено во монохроматски слики ....