Како да се јаде во канцеларија, а не да се здобијат со тежина: листа на производи

Работа во канцеларија на владата, како по правило, негативно влијае на вашата исхрана - често јадете брза храна, слатки и прескокнете оброци. И ова, пак, води кон екстра килограми. Со цел да ...

Краевите на косата се поделени, што да направам?

Секоја жена сака да има долга и луксузна коса, но реалноста на нашиот живот цело време ни фрла изненадувања, а понекогаш и соништата остануваат соништа. Желбата да се има убава и долга коса, понекогаш ...

Коса нагласува

Никој не е тајна дека бојата на косата е цело време, а сепак е најпопуларната боја за боење. За некои жени осветлувањето на косата е еден вид маскирање на новата сива коса. За другите ...

Како да ја обојувате косата дома

Сега ние ќе погледнеме во детали со вас, техника за боење на коса. Со цел средството за боење да не силно влијае на состојбата на вашата коса, по можност пред боење, не ја мијте косата. Пред сè, неопходно е да се спроведе тест за чувствителност, ...

Производи за боење на коса

Причините за боење на косата се многу различни. Но, знаеме дека кога сликарството може целосно да ја промени својата самодоверба и слика, дури и да го погледнете светот со различни очи. Ако жената ја промени бојата на косата, таа се менува ...

Домашна коса блескави маски

Како да направите вашата коса сјајна? Дозволете ни да допреме на неколку едноставни совети: За подобра циркулација на крвта и раст на косата, направете дневна масажа на главата; Со утринскиот стил, немој да бидеш ревносен во сушењето на косата со фен, особено кога работиш на жешко ...

Како кефир е корисен за коса

Многу корисна алатка за сува и оштетена коса денес се домашна кефир маски за коса. Тие многу јадат и даваат витална енергија. Исто така, некои рецепти помагаат да се подобри растот на косата ....

Маски за суви и оштетени коси

Во овој дел ќе ви ги кажеме најпопуларните и најефективните маски за суво и оштетено коса. Ако имате оштетени коса, и сакате да ги излечите и да ги обновите, тогаш ...

Како да се мие косата

Главата треба да се мијат со мека вода варени или омекна пиење со додавање на сода. Најдобро од себум и нечистотија ги мие водата со температура до 50 степени. Вие не може да го надминете фен за коса, бидејќи ...